Byty celkom: 26 724 inzerátov

Splatenie hypotekárneho úveru a poskytnutie nového úveru


Dobrý vecer prajem. chcela by som sa informovat ohladom Hypotekárneho uveru. Mám hypotekárny uver vo VUB banke,a mám tam zostatok necelých 6000eur,ktorý som brala na rodičovský dom,a chcela by som si kupit nový domcek,ale stým,ze by som chcela splatit,tu zostatkovu sumu 6000eur,a preniest si hypoteku na nový dom,ci by my banka poskytla uver na nový dom stým,ze by som ziadala o 6000eur navyše,aby som vyrovnala ostatkovu sumu. A pracujem,ako opatrovatelka  v rakusku,uz siedmi mesiac,a cisty príjem mám 960eur na mesiac,a mam 27 rokov,len ten je problém,ze nemám danové priznanie za minulý rok so slovenska,lebo som pracovala v nemecku,a mám z nemecka,tak že neviem,ci by to stacilo,a ake potrebne dokumenty by som potrebovala,alebo ci by sa dalo riešit to aj s ručitelom. Dakujem Velmi pekne za pomoc.Spozdravom Lucia
obrý deň, pokiaľ pracujete v Rakúsku ako opatrovateľka a iba 7 mesiacov a ešte ste si nepodávali daňové priznanie, tak momentálne nie je na Slovensku banka, ktorá by vedela takýto príjem akceptovať. Keďže pracovný pomer z Nemecka už netrvá, ani tento žiadna banka akceptovať nebude. Moje odporúčanie je úver z VUB banky presunúť do inej banky a navýšiť ho na potrebnú sumu. Súčasne môžete natiahnuť splatnosť úveru na maximum (v niektorých bankách až na 40 rokov) a tým pádom by ste mohli dosiahnuť, že nová mesačná splátka bude nižšia alebo rovná ako súčasná splátka. Ako predmet zabezpečenia použijete novú nehnuteľnosť. V tomto prípade by ste nemuseli vôbec dokladovať príjem a mať aj zaujímavú úrokovú sadzbu. Ďalšou alternatívou je požiadať o nový úver s ručiteľom tak ako ste napísali. Na Slovensku sú dokonca aj banky, ktoré Vám za určitých podmienok vedia dať úver bez dokladovania príjmu. Táto situácia má viacero riešení a žiaľ na základe Vami poskytnutých informácii je ťažké povedať, ktorá by bola pre Vás najlepšia. Ak by ste mali záujem o presné prepočty jednotlivých riešení, môžete sa na nás pokojne obrátiť.
Odpovedali špecialisti spoločnosti Hypomaklér.

Nenašli ste odpoveď akú potrebujete? Pýtajte sa!

Vo finančnej poradni Vám poradíme a odpovieme na otázky, ktoré sa týkajú problematiky financovania Vášho nového bývania, výberu hypotéky na byt, dom, alebo pozemok.

Odpovede na otázky v rámci finančnej poradne zabezpečujú hypotekárni špecialisti spoločnosti Hypomaklér - Katarína Kissová, Ing. Andrej Saksa a Ing. Pavol Szikora.

Najnovšie odpovede
Užitočné linky
Kataster portál

Portál umožňujúci prístup k údajom katastra nehnuteľností bez nutnosti návštevy príslušnej správy katastra.

Štátny fond rozvoja bývania

Stránka ústredného orgánu štátnej správy pre geodéziu, kartografiu a kataster nehnuteľností.

Úrad geodézie, kartografie a katastra SR

Info o poskytovaní štátnej podpory rozvoja bývania z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania.