Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Byty celkom: 26 943 inzerátov

Zrušenie trvalého pobytu exmanželovi


Dobrý den chcela by som vas poprosit o radu ako mozem zrusit trvaly pobyt exmanzelovi s ktorym nezijem uz 3 roky a on sa odstahoval do zahranicia.Dom mam v LV na moje meno. Ako mam postupovat s exmanzelom niesom v kontakte ale stale mu tu chodi upomienky, chcela by som sa toho zbavit.ďakujem pekne za radu
Dobrý deň, v zmysle ust. § 7 ods. 1 písm. f) zákona č. 253/1998 Z.z. o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov: "Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zrušíf) na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti alebo nájomcu, ak je budova alebo jej časť v nájme občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu.“Je potrebné sa informovať na príslušnej ohlasovni, ktorou je obec, v hlavnom meste Slovenskej republiky Bratislave a v meste Košice je to príslušná mestská časť.
Súvisiace otázky:

Nenašli ste odpoveď akú potrebujete? Pýtajte sa!

V právnej poradni Vám poradíme a odpovieme na otázky týkajúce sa problematiky vlastníctva, predaja, kúpy a prenájmu nehnuteľností. Právna poradňa neposkytuje konkrétne právne služby, rieši problémy obecne.

Odpovede na otázky v rámci právnej poradne zabezpečuje advokátska kancelária Legality, s.r.o.

Najnovšie odpovede
Užitočné linky
Kataster portál

Portál umožňujúci prístup k údajom katastra nehnuteľností bez nutnosti návštevy príslušnej správy katastra.

Štátny fond rozvoja bývania

Stránka ústredného orgánu štátnej správy pre geodéziu, kartografiu a kataster nehnuteľností.

Úrad geodézie, kartografie a katastra SR

Info o poskytovaní štátnej podpory rozvoja bývania z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania.