Byty celkom: 26 723 inzerátov

Získanie úveru s negatívnym záznamom v úverovej histórii


Dobrý den, chcem sa Vás opýtať ohľadom pôžičky. S manželom sme už rok spolu. Chceli by sme zobrať pôžičku, ale v minulosti manžel zobral pôžičku z banky pre svoju mamu a mal tam pár oneskorených splátok. Ale takisto mu ku pôžičke dali kreditnú kartu, ktorú dal tiež mame a ona vybrala z nej 12 000 Sk, bola na tej kreditke exekúcia, ale ked sme sa to my dozvedeli, hned sme všetko uhradili. Takže už je všetko vyše roka vyrovnané. Chcela by som sa informovať, či by nam dali pôžičku, ked ja pracujem v školstve ako učiteľka Mš a plat mam 500 Eur a manžel ma príjem 305 Eur. Ďakujem.
Dobrý deň, i keď ste v minulosti mali omeškania na úveroch, neznamená to, že už nemôžete získať úver. Vo väčšine prípadov banky preverujú históriu klienta za posledných 12 mesiacov. Ak boli s úvermi vážnejšie problémy, v úverovom registri to je vidieť. Rôzne banky týmto záznamom prikladajú rôznu dôležitosť. Banky spravidla ocenia, keď je klient čestný. V tomto prípade odporúčam k žiadosti o úver napísať písomné vyjadrenie k situácii, ktorá nastala v minulosti aj s vysvetlením ako sa to stalo a ako ste sa k tomu postavili. Pokiaľ ste problém (aj keď v podstate nebol váš) vyriešili ihneď potom čo ste sa o ňom dozvedeli, banky na to budú prihliadať. Ak máte s manželom spoločný príjem spomínaných 805 € mesačne, so získaním úveru by ste nemali mať vážnejší problém. Závisieť to bude aj od ďalších faktorov ako sú: vek, dosiahnuté vzdelanie, typ práce, typ nehnuteľnosti, jej hodnota alebo výška úveru, ktorý budete potrebovať. Ak by ste mali záujem o vyhľadanie optimálneho riešenia, radi vám pomôžeme.
Odpovedali špecialisti spoločnosti Hypomaklér.

Nenašli ste odpoveď akú potrebujete? Pýtajte sa!

Vo finančnej poradni Vám poradíme a odpovieme na otázky, ktoré sa týkajú problematiky financovania Vášho nového bývania, výberu hypotéky na byt, dom, alebo pozemok.

Odpovede na otázky v rámci finančnej poradne zabezpečujú hypotekárni špecialisti spoločnosti Hypomaklér - Katarína Kissová, Ing. Andrej Saksa a Ing. Pavol Szikora.

Najnovšie odpovede
Užitočné linky
Kataster portál

Portál umožňujúci prístup k údajom katastra nehnuteľností bez nutnosti návštevy príslušnej správy katastra.

Štátny fond rozvoja bývania

Stránka ústredného orgánu štátnej správy pre geodéziu, kartografiu a kataster nehnuteľností.

Úrad geodézie, kartografie a katastra SR

Info o poskytovaní štátnej podpory rozvoja bývania z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania.