Byty celkom: 26 723 inzerátov

Predčasné splatenie úveru


Dobrý deň, v banke máme hypotekárny úver (27.882 € ) + spotrebný úver (3.983 € ) . Celková čiastka úveru je 31.866 € . Oba úvery sú na 30 rokov. Chceli by sme spotrebný úver predčastne splatiť. Musíme zaplatiť nejaký poplatok za predčasné splatenie? , nakoľko v banke nás informovali, vraj to bude aj s poplatkom za predčastné splatenie. Čítali sme rôzne rady na internete, všade píšu inak. Preto prosíme o skorú odpoveď. Vopred ďakujeme.  
Dobrý deň prajem. Čiastočne sú pravdivé aj odpovede na internete, aj odpoveď pracovníka banky. Všetko záleží od produktu a inštitúcie, v ktorej máte Vaše úvery. Ak by sme mali k dispozícií úverovú zmluvu, vieme Vám presne odpovedať. Podľa zákona sú obdobia počas doby splatnosti úveru, kedy viete splatiť úver bez poplatkov. Niektoré produkty viete splatiť aj skôr bez poplatkov, resp. splatiť mimoriadnu splátku bez poplatkov. Ak sa nachádzate v BA a okolí, môžeme si dohodnúť osobné stretnutie. Môj mail je bielik@hypomakler.sk.
Odpovedali špecialisti spoločnosti Hypomaklér.

Nenašli ste odpoveď akú potrebujete? Pýtajte sa!

Vo finančnej poradni Vám poradíme a odpovieme na otázky, ktoré sa týkajú problematiky financovania Vášho nového bývania, výberu hypotéky na byt, dom, alebo pozemok.

Odpovede na otázky v rámci finančnej poradne zabezpečujú hypotekárni špecialisti spoločnosti Hypomaklér - Katarína Kissová, Ing. Andrej Saksa a Ing. Pavol Szikora.

Najnovšie odpovede
Užitočné linky
Kataster portál

Portál umožňujúci prístup k údajom katastra nehnuteľností bez nutnosti návštevy príslušnej správy katastra.

Štátny fond rozvoja bývania

Stránka ústredného orgánu štátnej správy pre geodéziu, kartografiu a kataster nehnuteľností.

Úrad geodézie, kartografie a katastra SR

Info o poskytovaní štátnej podpory rozvoja bývania z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania.