Byty celkom: 26 724 inzerátov

Problémy s príjazdovou cestou


Dobrý deň, máme záujem o kúpu domu, spolu s pozemkom. Pozemok je podľa katastra "čistý", ale príjazdovú custu vlastní iný vlastník a je zaťažená exekúciou. Budeme mať problém pri získaní hypotéky v banke v takomto prípade, keď je na príjazdovú cestu zapísaná ťarcha (exekúcia)? Ďakujem Adrika
  Zdravím Adriana. V tomto prípade je tam problém. Nakoľko banku nezaujíma iba samotná nehnuteľnosť ale aj spôsob, akým je vyriešený príjazd k nehnuteľnosti od najbližšej verejnej komunikácie. Ak je na príjazdovej ceste exekúcia, pravdepodobne by Vám banka úver zamietla. Riešením by bolo, aby sa exekúcia vymazala a súčasný vlastník na Vás cestu previedol, alebo zriadil vecné bremeno prechodu a prejazdu pre Vás. Presnejšie riešenia závisia od podrobnejších informácií, ktoré v tomto momente nemám.
Odpovedali špecialisti spoločnosti Hypomaklér.

Nenašli ste odpoveď akú potrebujete? Pýtajte sa!

Vo finančnej poradni Vám poradíme a odpovieme na otázky, ktoré sa týkajú problematiky financovania Vášho nového bývania, výberu hypotéky na byt, dom, alebo pozemok.

Odpovede na otázky v rámci finančnej poradne zabezpečujú hypotekárni špecialisti spoločnosti Hypomaklér - Katarína Kissová, Ing. Andrej Saksa a Ing. Pavol Szikora.

Najnovšie odpovede
Užitočné linky
Kataster portál

Portál umožňujúci prístup k údajom katastra nehnuteľností bez nutnosti návštevy príslušnej správy katastra.

Štátny fond rozvoja bývania

Stránka ústredného orgánu štátnej správy pre geodéziu, kartografiu a kataster nehnuteľností.

Úrad geodézie, kartografie a katastra SR

Info o poskytovaní štátnej podpory rozvoja bývania z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania.