Byty celkom: 21 605 inzerátov

Ako previesť vecné bremeno na inú osobu?


Dobrý deň, chcel by som sa spýtať. Predávam stavebný pozemok. Na tento pozemok je prístup po ceste, ktorej vlastníkom je iná osoba. Nám zmluvou na ňu zriadil vecné bremeno. Otázka znie:"Ako mám postupovať, keď chcem predať stavebný pozemok?. Čo s vecným bremenom, na prístupovú cestu, ktoré je písané na mňa? Prechádza na nového majiteľa? Ďakujem za odpoved.
  Dobrý deň, v prípade ak vecné bremeno je zriadené v prospech iného pozemku, tak zmenou vlastníka pozemku oprávneného z vecného bremena zotrváva aj po zmene vlastnícke práva pozemku, ktorý je oprávnený z vecného bremena. V prípade, ak je vecné bremeno zriadené pre konrétnu osobu ,resp. osoby, uvedené vecné bremeno sa vťahuje výlučne na nie aj na nového vlastníka nehnuteľnosti. 
Odpovedali špecialisti spoločnosti Hypomaklér.

Nenašli ste odpoveď akú potrebujete? Pýtajte sa!

Vo finančnej poradni Vám poradíme a odpovieme na otázky, ktoré sa týkajú problematiky financovania Vášho nového bývania, výberu hypotéky na byt, dom, alebo pozemok.

Odpovede na otázky v rámci finančnej poradne zabezpečujú hypotekárni špecialisti spoločnosti Hypomaklér - Katarína Kissová, Ing. Andrej Saksa a Ing. Pavol Szikora.

Najnovšie odpovede
Užitočné linky
Kataster portál

Portál umožňujúci prístup k údajom katastra nehnuteľností bez nutnosti návštevy príslušnej správy katastra.

Štátny fond rozvoja bývania

Stránka ústredného orgánu štátnej správy pre geodéziu, kartografiu a kataster nehnuteľností.

Úrad geodézie, kartografie a katastra SR

Info o poskytovaní štátnej podpory rozvoja bývania z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania.