Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Byty celkom: 27 195 inzerátov

Aké sú rozdiely medzi hypotékami od rôznych bánk?


Dobrý deň, rozhodli sme sa využiť ponuku úveru na bývanie pre mladých zo štátnym príspevkom máme vytvorené 2 ponuky v jednej banke a nevieme sa rozhodnúť čo je pre nás výhodnejšie. Splátka sa líši o cca 10e/mes a RPMN je v 1.ponuke 1,52% a v 2. ponuke 3,21%. 
Dobrý deň Eva, Porovnávať je treba vo Vašom prípade porovnateľné (rovnaké fixácie, splatnosť). Úroková sadzba pri so ŠPM je odlišná od úrokovej sadzby úveru bez ŠPM. Z toho dôvodu je odlišná aj RPMN, pretože tá je vypočítaná na celú dobu splatnosti úveru. Výpočet nezohľadňuje možnú zmenu úrokovej sadzby po uplynutí prvého obdobia fixácie. Vyberte si ponuku, úver, kde bude zostatok Vášho úveru menší po prvej fixácii a banke zaplatíte za prvých 5 rokov menej na úrokoch. Od určitej výšky úveru sa už dnes neoplatí vziať si úver so ŠPM. szikora@hypomakler.sk
Odpovedali špecialisti spoločnosti Hypomaklér.
Súvisiace otázky:

Nenašli ste odpoveď akú potrebujete? Pýtajte sa!

Vo finančnej poradni Vám poradíme a odpovieme na otázky, ktoré sa týkajú problematiky financovania Vášho nového bývania, výberu hypotéky na byt, dom, alebo pozemok.

Odpovede na otázky v rámci finančnej poradne zabezpečujú hypotekárni špecialisti spoločnosti Hypomaklér - Katarína Kissová, Ing. Andrej Saksa a Ing. Pavol Szikora.

Najnovšie odpovede
Užitočné linky
Kataster portál

Portál umožňujúci prístup k údajom katastra nehnuteľností bez nutnosti návštevy príslušnej správy katastra.

Štátny fond rozvoja bývania

Stránka ústredného orgánu štátnej správy pre geodéziu, kartografiu a kataster nehnuteľností.

Úrad geodézie, kartografie a katastra SR

Info o poskytovaní štátnej podpory rozvoja bývania z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania.