Byty celkom: 21 599 inzerátov

Môžem predať spoluvlastnícky podiel cudzej osobe?


máme so sestrou podielové spoluvlastníctvo...to znamená že vlastníme každý polovicu rodinného domu, ale kedže spolužitie s mojou sestrou neprichádza do úvahy z toho titulu že odmieta prispievať na poplatky spojene s financovaním domu a robí problémy kde sa len dá chcel by som sa opytať či je možné predať polovicu domu...dom ni je rozdeleny na dve samostatné jednotky...
  Dobrý deň, nehnuteľnosť ako celkom nie je možné predať. Je možné predať Váš spoluvlastnícky podiel na nehnuteľnosti, ale musíte dodržať zákonné predkupné právo Vašej sestry. Podľa ust. § 140 zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov: "Ak sa spoluvlastnícky podiel prevádza, majú spoluvlastníci predkupné právo, ibaže ide o prevod blízkej osobe (§ 116, 117). Ak sa spoluvlastníci nedohodnú o výkone predkupného práva, majú právo vykúpiť podiel pomerne podľa veľkosti podielov."

Nenašli ste odpoveď akú potrebujete? Pýtajte sa!

V právnej poradni Vám poradíme a odpovieme na otázky týkajúce sa problematiky vlastníctva, predaja, kúpy a prenájmu nehnuteľností. Právna poradňa neposkytuje konkrétne právne služby, rieši problémy obecne.

Odpovede na otázky v rámci právnej poradne zabezpečuje advokátska kancelária Legality, s.r.o.

Najnovšie odpovede
Užitočné linky
Kataster portál

Portál umožňujúci prístup k údajom katastra nehnuteľností bez nutnosti návštevy príslušnej správy katastra.

Štátny fond rozvoja bývania

Stránka ústredného orgánu štátnej správy pre geodéziu, kartografiu a kataster nehnuteľností.

Úrad geodézie, kartografie a katastra SR

Info o poskytovaní štátnej podpory rozvoja bývania z prostriedkov Štátneho fondu rozvoja bývania.